Testy multiomiczne w Katowicach

GenCheck

Nowość w genetyce jest już dostępna w Katowicach. Testy multiomiczne są masywnym narzędziem diagnostycznym. Sprawdź, jak wykorzystać możliwości.

Nowoczesne metody diagnostyczne w zakresie chorób o podłożu genetycznym wkraczają na polski rynek. Do tej pory ustalenie jednostki chorobowej i dobranie odpowiedniego leczenia zależało w dużej mierze od doświadczenia i intuicji lekarza. Dziś te kompetencje możemy połączyć z bardzo wiarygodnym narzędziem, jakim są testy multiomiczne. 

Badania te sprowadzają się do kompleksowej analizy danych genetycznych organizmu.

W przypadku tych badań połączono wiedzę z różnych gałęzi genetyki, przez co mamy pewność, że badania dzieci i dorosłych są teraz znacznie bardziej efektywne i miarodajne.
Naszym celem jest realny wpływ na postęp leczenia. 


Do takich badań zaliczają się:

  • WES
  • kariotyp molekularny
  • badania biochemiczne

Badania te wykrywają nawet drobne nieprawidłowości a nawet dają informację, w jakiej fazie choroby znajduje się Pacjent i jak mocno jest ona zaawansowana. Do otrzymania kompleksowego wyniku wystarczy próbka krwi. Jest to wygodne dla naszych Pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych, gdyż proces diagnostyczny jest bezstresowy i bezbólowy.

 

Powiązane posty

Objawy chorób genetycznych – są takie?

Badania genetyczne stanowią rewolucyjny krok w dziedzinie medycyny, otwierając przed nami możliwość zgłębiania tajemnic ludzkiego DNA i lepszego zrozumienia wielu chorób oraz predyspozycji genetycznych. Jedną z najważniejszych zalet tych badań jest to, że są one praktycznie bezbolesne dla pacjenta. Testy genetyczne wysokiej jakości wymagają zaledwie niewielkiej próbki materiału biologicznego, najczęściej pobieranej poprzez prosty wymaz z wnętrza policzka lub z krwi, co sprawia, że procedura jest całkowicie bezbolesna. To ogromna zaleta, która przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych zgłębianiem swojego genetycznego dziedzictwa.

Czytaj więcej

Alicja w krainie … bólu brzucha

Alicja była radosną i energiczną dziewczynką od najmłodszych lat. Jej dzieciństwo, jednakże, zdominowane było przez powtarzające się bóle brzuszka, które towarzyszyły jej od czasów przedszkolnych. Pojawienie się w przedszkolu oznaczało, że ból ustąpił, ale nigdy nie było wiadomo kiedy powróci. Był jak niewidoczny wróg, który atakował niespodziewanie i z ukrycia. Rodzice, obserwując cierpienie córki, desperacko szukali pomocy, udając się z nią na wizyty do różnych lekarzy specjalistów. Mimo licznych badań i konsultacji, przyczyna jej dolegliwości pozostawała nieznana, a wszelkie metody leczenia nie przynosiło ulgi.

Czytaj więcej